Neohodnoceno

Château Val d’Arenc Bandol Rosé 2021

Skvélé rosé z odrůd Mouvédre, Grenache a Cinsault, s chutí zralého ovoce s jemně kořeněnou minerální svěžestí.

Vinařství Château Val d’Arenc

Ročník 2021, suché růžové víno, obsah alkoholu 13,5 %

Můžeme doručit do:
19.12.2024
Skladem (>6 ks)
Kód: 1026
480 Kč 396,69 Kč bez DPH
Kategorie: Růžová vína
Odrůda: Mourvèdre (80%), Grenache (10 %) a Cinsault (10%)
Oblast: Bandol AOC
Objem: 0,75 l
Složení: Obsahuje oxid siřičitý
Země původu: Francie

Charakter vína:

Hrozny pochází z vinic položených především na terasách Val d'Arenc, orientovaných na západ, na jílovito-vápencových půdách posetých mořskými fosiliemi, které tomuto vínu dávají veškerý jeho charakter. Víno je vyrobeno v souladu s principy ekologického zemědělství, certifikované ECOCERT.

Cuvée z ručně sbíraných hroznů odrůd Mourvèdre (80%), Grenache (10 %) a Cinsault (10%), z poloviny z vinné révy starší než 45 let. Macerace po dobu několika hodin v lisu s následným pomalým a slabým lisováním. Fermentace při kontrolované teplotě s následným zráním na jemných kalech po dobu několika měsíců.

Gurmánské růžové víno, skvělá a plná chuť zralého ovoce kombinovaná s jemně kořeněnou minerální svěžestí. Ve vůni najdeme tóny ovoce s bílou dužinou, růžový grapefruit a citronovou kůru.

Ideální pro párování s rybami a pikantními pokrmy, provensálskou nebo exotickou kuchyní, s drůběžím masem. 

Doporučujeme servírovat při teplotě 9 - 10ºC

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Val d’Arenc, Le Beausset, Bandol, Provence

 

Vinařství Château Val d'Arenc těží se své geografické polohy. Jeho vinice s výhledem na útesy Gros Cerveau se rozprostírají na strmých svazích kopce Beausset-Vieux, většina pozemků má výhled na impozantní soutěsku Val d'Aren.

Když v roce 1991 koupila vinařství rodina Sénéclauze, byla provedena celková restrukturalizace vinice, která trvala téměř 10 let. Úzké a členité vinice, byly restrukturalizovány do větších teras, běžně nazývaných "terasy v Provence". Vinařství Château Val d’Arenc nyní obhospodařuje 25 hektarů vinné révy, rozdělených do asi třiceti pozemků s různou expozicí. Všechny se nacházejí na kopci Beausset-Vieux, který se v podstatě skládá z triasových a jurských hornin.

Hlavní pěstovanou odrůdou je Mourvèdre (70 %), které se používá se k výrobě růžových a červených vín, doplněná o Grenache Noir (20 %), Syrah (2 %) a Cinsault (8 %). Bílé odrůdy hroznů se dělí mezi Clairette (90 %) Sauvignon blanc (6 %) Rolle (2 %) a Ugni blanc (2 %).

Historie rodinného podniku Sénéclauze začíná v roce 1890, kdy se Théodore Sénéclauze usadil v Alžírsku a založil zde obchod s vínem. Po sedmi desetiletích v Alžírsku byla rodina nucena opustit Oran. V roce 1962 se usadila v Marseille. 

Rodinný podnik zaměřený na obchod s vínem pokračuje, prochází různými změnami, zaměřuje se na akvizice. Jednou z akvizic je v roce 1991 také koupě vinařství Château Val d'Arenc, které odráží hlubokou vazbu rodiny na její středomořský původ. Dnes rodinný podnik, kterému předsedají vnuci Théodora, Pierre-Louis a Philippe Sénéclauze, pokračuje ve svém rozvoji.

V roce 2015 příchází Gérald Damidot a dává Château Val d'Arenc nový impuls. Ve vinici jsou zaváděny metody, které jsou více ohleduplné k terroir a životnímu prostředí. Zlepšil již tak velmi slibný potenciál vinice, a to zejména přeměnou všech pozemků na ekologické zemědělství. Úcta ke sklizni a pečlivá péče věnovaná vinifikaci završují snažení vinařů produkovat co nejelegantnější vína a respektovat vše, co byla příroda schopna dát.

Sklepy vinařství Château Val d'Arenc, byly kompletně zrekonstruovány v roce 2013, těží z nejmodernějšího vybavení. Teplé a studené termoregulační kádě značky Lejeune mohou pojmout až 300 tun sklizených hroznů. Od sklizně až po lahvování je vínům věnována pečlivá péče při každé vinifikační operaci, zejména jemné manipulaci s bílými a růžovými. Tradičně vinifikované červená vína pak zrají v sudech (François Frère, Rousseau) a sudech (Cavin, Berthomieux, Seguin Moreau) vyrobených největšími bednáři ve Francii.